Сучасний підхід до автоматизації бізнес-процесів. Погляд аналітиків Forrester

Як ми нещодавно писали, згідно з думкою аналітиків Forrester, тренд цифрової трансформації вносить корективи в очікування бізнесу від сучасних BPMS платформ.

Та й саму назву BPMS аналітики Forrester пропонують замінити на більш широку DPAS (digital process automation software).

Очікується, що BPMS системи повинні в собі поєднувати не тільки можливості виконання бізнес-процесів зі складною логікою, але і швидку автоматизацію виконання більш простих бізнес-процесів (використовуючи low-code технологію). Якщо автоматизацію процесів зі складною логікою повинні здійснювати ІТ-фахівці, то прості процеси цілком можуть бути автоматизовані бізнесом самостійно за правилами (guardrails), встановленим з боку ІТ (див. Рис 1).

Рис. 1. Два підходи до автоматизації бізнес-процесів: складні процеси – відповідальність ІТ, прості процеси – відповідальність бізнесу

ІТ-директори наразі з сумнівом дивляться на перспективу передачі відповідальності за автоматизацію навіть найпростіших бізнес-процесів бізнесу. У той же час, потреба бізнесу в автоматизації бізнес-процесів значно перевершує можливості і ресурси ІТ-департаментів.

Незабаром діалог між CIO і CEO може мати наступний вигляд:

CIO: Уявляєте, що буде, якщо ми дозволимо їм самостійно автоматизувати бізнес-процеси?

CEO: А ви уявляєте, що станеться, якщо ми будемо і далі автоматизувати бізнес-процеси з поточною швидкістю?